
55+ WEDSTRIJD WOLVEGA
De wedstrijd van de senioren in het noorden geweldige opkomst van 100 personen een
zeer goede organisatie met om de 10 nummers een rollater en een ambulance plus een verpleegster van 19 jaar.
Of dit nu een verbetering is dat was afwachten omdat de meeste vissers omgekeerd op de steigers zaten. Let wel alle deelnemers waren boven de 55 jaar.
Maar goed over de wedstrijd prachtig weer mooi viswater met soms een goed visbestand en leuke vangsten maar niet op deze dag het was echt alles uit de kast om vis te vangen
Mijn nummer was in het vaste stok vak op nummer 30 1 plek vanaf de kop een zeer goed vooruitzicht dus.
Ik had klaargemaakt 1 topset met 1grams dobber uitgelood met staande haak, 1 topset met 1 grams dobber uitgelood met 20 cm overdiepte, en 1 topset met 2 grams dobber met een overdiepte van 40 cm .
Beginnend met de wedstrijd start ik met de staande haak vang in het eerste uur 15 vissen met een gewicht van ongeveer 1000 gram, het was echt peuteren om vis te vangen.
Na 1:30 uur vissen wetende dat ik met dit resultaat geen potten zou kunnen breken en zeker geen totaal winnaar zou worden moest ik een andere techniek gebruiken dus de cupset gepakt en beginnen te cuppen op 13 meter met casters en hennep om te proberen nog enkele brasems te verschalken.
Bij aanvang van de wedstrijd was ik gestart met het plaatsen van 1 kg voer op de 13 meter stek en verder helemaal niet bijgevoerd dus er kon gerust wat aas worden bijgezet.
Na 3 keer cuppen binnen 15 minuten kwam toch de eerste redelijke vis van 500 gram, zou dit de oplossing zijn.
Wel had ik ondertussen de andere topset gepakt van 20 cm overdiepte, inmiddels waren bijna 2 uur verstreken van de wedstrijd.
Na nog enkele cuppen met casters kwamen dan toch eindelijk de brasems nog niet in hele dikke gewichten maar toch zo,n 8 a 900 gram per stuk .
Ik weet in het volgende uur zo 6 brasems te vangen, mijn buren staan versteld want bij ons word bijna helemaal niets meer gevangen, ook zag ik over het parkoers dat er maar weinig stokken omhoog.
Met nog een uur te gaan doe ik weer erg goed mee zo te horen aan de controleurs.
De beet valt er weer geheel weg en met moeite worden er nog enkele vissen gevangen
Dan volgt het eindsignaal na 4 uur vissen kunnen de weegploegen beginnen,
Aangekomen bij mij hoor ik dat 5400 gr nog het hoogste is met nog 2 man te gaan
Bij mij geeft de weegschaal 6350 gram aan bij de buurman op kop 1050 gram.
Buurman links 200 gram.
Genoeg voor de vakwinst en afwachtend van de resterende 3 vakken waar met de vrije hengel word gevist.
Bij de uitslag zelfs genoeg voor de algehele winnaar over 100 man, kan niet beter dus.
Gevist heb ik met Evezet voer bestaand uit: 1000 gram brasem bruin
1000 gram brasem blank
500 gram feeder geel
200 gram gemalen geroosterde hennep
Als aroma Ultract Bream vloeibaar en in poedervorm.
In totaal 1000 gram voer gebruikt voor 4 uur vissen.
het was een goede wedstrijd met een goed resultaat en geen missers of lossers, elke aanbeet was raak wat ook wel eens anders is.
Ook de tegenstanders waren van een zeer goede kwaliteit met de meeste vissers die over de dertig veertig jaar vis ervaring hebben sommige zelfs met nog wel wat meer jaren.
Al geeft dit nog geen garantie voor een goede visvangst.
Al met al een leuke wedstrijd met een mooie uitslag.
Menno Hoogsteen